انتخاب منابع در ماكروسافت پراجكت تحت سرور

چهارشنبه, 13 مرداد 1395 نوشته شده توسط  In وبلاگ

انتخاب منابع در ماكروسافت پراجكت تحت سرور در مایکروسافت پراجکت 2007، 2010، 2013 و 2016

منابع جز اصلي هر برنامه‌ زمانبندي مي‌باشد. چنانچه پروژه‌اي داراي منابع باشد ولي منايع به پروژه تخصيص داده نشود برنامه زمانبندي داراي جامعيت كامل نمي‌باشد و اطلاعاتي كه از پروژه بدست مي‌‌آيد كامل و دقيق نمي‌باشد. در سرور استفاده از منابع با حالت معمول تخصيص منابع در MSP متفاوت مي‌باشد. در سرور به دليل اينكه منابع توسط Administrator تعريف شده است مديران پروژه موظف هستند از استخر منابع سازماني ، منابع مورد نياز خود را انتخاب نموده و سپس آنها را به فعاليت‌هاي پروژه خود تخصيص دهند.در ذيل مراحل انتخاب منابع در ماكروسافت پراجكت تحت سرور را دنبال كنيد.

انتخاب منابع در ماكروسافت پراجكت تحت سرور

1. از منوي Tools گزينه Build Team from Enterprise را انتخاب نمائيد.

نکته: این دستور در MSP 2010, MSP 2013, MSP 2016 در حالتی که MS Project به پراجکت سرور متصل شده باشد ( جهت نحوه ارتباط مایکروسافت پراجکت به پراجکت سرور ) در منو Resource و در قسمت Add Resource قابل مشاهده می¬باشد.

2. در پنجره ظاهرشده از قسمت Enterprise Resource منابع مورد نظر خود را انتخاب كرده و با زدن گزينه Add به قسمت Project  Resources منتقل نمائيد .

 انتخاب منابع در ماكروسافت پراجكت تحت سرور 

نكته : دقت كنيد كه منابع موجود داراي تقويم مناسب خود باشند جهت رويت تقويم منابع مورد نياز پس از انتخاب منابع از سرور از منوي Tools گزينه Change Working Time را انتخاب كنيد.

انتخاب منابع در ماكروسافت پراجكت تحت سرور 

در قسمت For Calendar منبع مورد نظر را انتخاب كنيد. در قسمت Base Calendar تقويم منبع مورد نظر را مشاهده كنيد چنانچه در اين قسمت تقويم ديگري را انتخاب كنيد اعمال نخواهد شد جهت تعويض تقويم منبع مورد نظر بايد Administrator را در جريان تغييرتقويم قرار دهيد.

 انتخاب منابع در ماكروسافت پراجكت تحت سرور

 

خواندن 2831 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 10 مهر 1395 08:54