به وب سایت سیمیا تدبیر خوش آمدید
  •   
  • خیابان انقلاب، خیابان بهار، برج بهار طبقه 9 واحد 735
  • info@simiatadbir.com

اطلاعات تماس

  •   
  • خیابان انقلاب، خیابان بهار، برج بهار طبقه 9 واحد 735
  • info@simiatadbir.com

Organizer در مایکروسافت پراجکت

الییOrganizer در مایکروسافت پراجکت

این ابزار به منظور اشتراک عناصر سفارشی برنامه زمانبندی بکار می رود. یکی از ابزارهای MSP که می‌توانید در داخل Organizer با آن کار کنید Global Template است . ابزار ساختار یکی از الگوهای MSP است که تحت عنوان Global.mpt به شکل قسمتی از MSP نصب می شود. الگوی Global ، نماها و جداول و سایر عناصر پیش‌فرض MSP را تامین می‌کند. فهرست عناصر تامین‌شده توسط الگوی فوق عبارتست از :

کاربرد Organizer در کنترل پروژه

یکی از دلایلی که وجود Organizer برای کاربر مفید می‌باشد استفاده از این ابزار در تمامی برنامه‌های زمانبندی جهت استفاده از عناصر11 گانه موجود در جدول بالا می باشد که می‌توان فرمتی دلخواه را در یک برنامه زمانبندی ایجاد و با انتقال آن به  Global بتوان در برنامه‌های دیگر به راحتی از آن استفاده نمود. همچنین می‌توان عناصر موجود در برنامه زمانبندی جاری یا Global را حذف یا تغییر نام داد.

اگر از مایکروسافت پراجکت سرور 2007 استفاده می‌کنید می‌توانید از Organizer برای انتقال عناصر پروژه در یا خارج از فایل Enterprise Global Template استفاده نمائید.

 (Enterprise Global Template : مجموعه‌ای از تنظیمات پیش‌فرض‌ مانند نماها ، جداول و فیلدها هستند که برای تمامی پروژه‌های پیش‌روی سازمان استفاده می‌شوند. این تنظیمات در پروژه‌ای خاص در پراجکت سرور وجود دارد ) . برای مثال می‌توانید جدول جدیدی در برنامه زمانبندی تحت سرور ( Enterprise Project ) یا حتی در یک برنامه زمانبندی معمولی ایجاد نمائید. با استفاده از Organizer می‌توانید جدول را در دیگر برنامه‌های زمانبندی تحت سرور کپی نمائید. اگر به فایل Enterprise Global Template دسترسی دارید می‏توانید جدول موجود را در فایل Enterprise Global Template کپی نموده و می‌توانید از آن در تمامی برنامه‌های زمانبندی تحت سرور استفاده نمائید.

عناصر در فایل Global

Global: این پنجره موارد موجود در تب انتخابی را لیست می کند. برای مثال در تب View ، لیست موجود نماهای موجود در فایل global پروژه را نشان می‌دهد.

از تب فیلتر می توان برای نمایش تمامی فیلتر هادر global استفاده کرد. در نتیجه می توانیم فیلتر های کل برنامه زمانبندی جدید را مشاهده کرد.

این موارد برای تمامی عناصر مشابه می‌باشد. می‌توانید موردی را در برنامه زمانبندی معمولی کپی نمائید یا آن را به صورت سراسری ( Global ) تغییر نام دهید و یا آن را از فایل global حذف نمائید.

اگر با برنامه‌های زمانبندی تحت سرور کار می‌کنید این پنجره با برچسب Global ( + non-cached Enterprise) مشخص شده است .و اگر با برنامه زمانبندی معمولی کار می‌کنید این بخش با برچسب Global.mpt مشخص شده است.

Available in: می‌توانید Global.mpt ، Global (+ non-cached Enterprise) و یا نام هر پروژه‌ای که در حال حاضر باز است انتخاب نمائید. هر گزینه‌ای‏که انتخاب نمائید مواردی را که در بالای آن قابل مشاهده است را مشخص می‌نماید. همچنین می‌توانید مواردی را از پروژه‌های دیگر یا فایل global کپی ، تغییر نام و یا حذف نمائید. 

عناصر در فایل برنامه زمانبندی جاری

Current file: نمایش فایل ها

برای مثال در تب  Report این پنجره گزارشات سفارشی ایجادشده در فایل برنامه زمانبندی جاری را نشان می‌دهد.

در تب Groups این لیست هر گروه سفارشی را که در پروژه ایجاد‌ شده است را نشان می‌دهد. این موارد برای تمامی عناصر مشابه می‌باشد. یک مورد را در این لیست برای کپی در فایل Global.mpt به منظور اینکه برای تمامی پروژه‌های جدیدی که در آینده ایجاد خواهد شد قابل استفاده باشد انتخاب نمائید.

Available in: نام پروژه‌ای که در حال حاضر باز است ،‌ Global ( + non-cached Enterprise) و یا Global.mpt را انتخاب نمائید. هر گزینه‌ای‏که انتخاب نمائید مواردی را که در بالای آن قابل مشاهده است را مشخص می‌نماید. همچنین می‌توانید مواردی را از پروژه‌های دیگر یا فایل global کپی ، تغییر نام و یا حذف نمائید.

کلیدهای فرمان

Copy: نسخه دیگری را از مورد انتخاب شده به پنجره دیگر انتقال می‌دهد. می‌توانید از هر دو پنجره به یکدیگر این عملیات را انجام دهید. global کپی نموده تا برای تمامی پروژه‌های  همچنین می‌توان برای کپی مورد سفارشی از یک پروژه به پروژه دیگر استفاده گردد.

Rename: نام مورد انتخاب شده را تغییر می‌دهد کاراکتر (&) در جلوی حرف نام گزینه مورد نظر نشان دهنده این است که تسریع کننده صفحه کلید در صورتیکه گزینه مورد نظر در منوها قرار داشته باشد می‌تواند هنگامی که در منوی مورد نظر هستید با دانستن حرف اختصاری گزینه مورد نظر ، از آن استفاده نمائید. به طور مثال چنانچه گزینه Tracking Gantt را انتخاب نمائید در هنگام تغییر نام آن به صورت Tracking Ga&ntt دیده می‌شود که چنانچه در منوی View قرار داشته باشد و حرف n را انتخاب نمائید وارد نمای Tracking Gantt می‌شوید.

Delete: گزینه انتخاب مورد نظر را از پروژه جاری یا از فایل global حذف می‌کند.

روش کار با Organizer در مایکروسافت پراجکت

1. با کلیک بر روی تب File به Backstage View رفته و بر روی Organizer کلیک کنید. (در مایکروسافت پراجکت 2013 گزینه Organizer در منوی Tools قرار دارد.)

Organizer در مایکروسافت پراجکت

2. جهت استفاده از عناصر موجود Global برای پروژه مورد نظر  در تب Views از پنجره سمت چپ عنصر مورد نظر را با استفاده از کلید Copy به سمت راست منتقل نمائید.

برای استفاده آتی  از عناصر جاری آنها را  در قسمت global  ذخیره نمایید ، برای اینکار  آنها را به سمت چپ منتقل کنید.

کاربرد Organizer در کنترل پروژه

3. برای حذف موارد مورد نظر پس از انتخاب آنها در هر سمتی که بود با استفاده از کلید  Deleteاقدام به حذف آن کنید،

کاربرد Organizer در کنترل پروژه

برای مشاهده آموزش MSP اینجا کلیک کنید مشاهده روزنامه رسمی شرکت سیمیا تدبیر آرین

محسن جلالی منش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *